Artystyczne przedstawienie Bitcoin.

Które kryptowaluty mogą przynieść największy zysk?

Czy wiesz że:
Bitcoin, Shiba Inu, Luna, Chia, Tron, Dash – oczekiwany profit może wynieść nawet ponad 300% w skali roku!

Bitcoin lub inne kryptowaluty możesz kupić na profesjonalnych giełdach kryptowalut. Ranking i opinie możesz sprawdzić, zapoznając się z naszymi artykułami.

Wielu ludzi uważa, że Bitcoin jest jedną z najlepszych decyzji inwestycyjnych, jakie podjęli w ostatnich latach. Pomimo że inwestowanie w kryptowaluty wymaga sporo cierpliwości, wytrwałości, a niekiedy wręcz stalowych nerwów, to w przypadku wiodących w rankingach najbardziej wartościowych kryptowalut możliwy jest spory zysk w skali roku lub kilku lat. Spójrz na przykładowe ceny jakie Bitcoin osiągał w poszczególnych latach.

Na przestrzeni lat kurs Birtcoin wzrósł o kilkaset procent.

Czy zdajesz sobie sprawę, co stałoby się, gdybyś zainwestował w Bitcoin kilka lat temu?

Twoja stopa zwrotu mogłaby wynieść ponad 900%.

Kryptowaluty były niejednokrotnie poddane krytyce ze względu na ich wirtualny charakter i nieprzewidywalność wartości. Mimo to ci, którzy uwierzyli w nie i zakupili je lub wydobyli pewną ich ilość, mogą obecnie chwalić się niewiarygodnym zyskiem.

Jakie ceny Bitcoin osiągnie w przyszłości?

Wiele osób zadaje sobie pytania:

  • Czy Bitcoin może być w przyszłości wart nawet 100 tys. dolarów amerykańskich za jednostkę?
  • Może kiedyś przekroczy próg 1 mln USD?
  • Co robić w momencie, gdy Bitcoin zacznie znacząco tracić na wartości?
  • Kupować z myślą o późniejszym wzroście, a może inwestować w coś innego?

Jak dotąd Bitcoin potrafił pozytywnie zaskakiwać nawet doświadczonych inwestorów, także tych niewierzących w opłacalność cyfrowej monety.

Rzesza inwestorów z niecierpliwością wyczekuje 2024 roku, na który zaplanowano jeden z kolejnych procesów ograniczających powstawanie nowych jednostek kryptowaluty, określany jako „halving”. Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem oczekiwania, jest prawdopodobieństwo znacznego wzrostu wartości kryptowaluty.

Pomimo że Bitcoin to najstarsza i mająca jedną z największych udziałów na rynku wirtualna waluta, to wielu inwestorów pokłada nadzieję w nowszych projektach, takich jak ulubiona kryptowaluta Elona Muska, czyli Dogecoin lub Shina Inu, nazywana „Dogecoin killer”. Takie projekty mające swoje źródło w śmiesznych obrazkach (memach) rozpowszechnianych w Internecie potrafiły zaskoczyć fantastycznym wzrostem wartości nawet o kilka tysięcy procent.

Gdzie możesz kupić Bitcoin i pozostałe kryptowaluty?

Warto zastanowić się nad zakupem różnych kryptowalut.

Chyba najrozsądniejszym miejscem do tego typu transakcji może być starannie wybrana giełda kryptowalut. Jeśli chcesz, to korzystnego zakupu możesz dokonać, wybierając polską giełdę kryptowalut lub ofertę zagraniczną. Innymi drogami nabycia kryptowaluty mogą być kantory kryptowalut, serwisy społecznościowe, bitomaty, czyli rodzaje bankomatu oferujące zakup wirtualnej waluty, ewentualnie także kupno od zaufanej osoby. Pomimo sporego wyboru różnych sposobów i tak na pierwszym miejscu należy postawić na bezpieczeństwo, by uniknąć oszustwa i wynikających z niego strat.

Jedna z kilku giełd kryptowalut - ZONDA.

ZONDA to przykład jednej z wielu giełd kryptowalut.
Źródło: zondaglobal.com/pl/home

Przed zainwestowaniem w wirtualne waluty zastanów się, czy twój moment wejścia jest odpowiedni. Jak mówi stara zasada inwestycyjna: „kupuj tanio, sprzedawaj drogo”. Zakup na samej górce to zazwyczaj prosty przepis na poniesienie strat.

Zauważ, że rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny. Czy oznacza to, że jest skierowany wyłącznie dla osób lubiących ryzyko? Niekoniecznie, bo inwestorzy często stosują strategię nazywaną „HODL”. Odnosi się ona głównie do ugruntowanych na rynku kryptowalut takich jak Bitcoin lub Ethereum. Jej założeniem jest trzymanie w portfelu inwestycyjnym pewnej sumy wirtualnych środków bez zwracania uwagi na aktualne wzrosty i spadki wartości. Czy jest to skuteczna metoda na pomnożenie kapitału? Zdaniem niektórych osób może być to efektywny sposób, ponieważ główne kryptowaluty nawet po nieoczekiwanych spadkach „odbijają się” i osiągają nowe rekordy wysokości cen.

W jakie kryptowaluty warto inwestować?

Branża kryptowalut zachowuje się bardzo dynamicznie. Ma na to wpływ ciągły rozwój technologiczny, zmiany popytu i podaży, próby regulowania obrotu kryptowalutami przez poszczególne państwa i wiele innych czynników. Z tego powodu wyróżnienie najlepiej rokujących kryptowalut może być niemożliwe. Jednak mimo braku jednoznacznych przesłanek udało się wykonać listę kryptowalut, które obecnie można uznać za popularne.

Bitcoin – BTC.

Symbol kryptowaluty Bitcoin.

To pierwsza powstała kryptowaluta, która pomimo upływu czasu wciąż przoduje w rankingach. Czy może się to zmienić? Jak na razie nie istnieją ku temu przesłanki. Z powodu popularności kryptowaluty, aby ją kupić, należy dysponować sporą ilością środków. Jak będzie kształtować się cena BTC? Tego tak naprawdę nikt nie wie, jego kurs jest na tyle nieprzewidywany, że z pewnością nauczył pokory wielu prognozujących. Mimo to w dalszym ciągu Bitcoin nazywany jest cyfrowym złotem. Eksperci, zwracając uwagę na nieodległy w czasie „halving”, uważają, że cena Bitcoin będzie wzrastać.

Ethereum – ETH.

Symbol kryptowaluty Ethereum

Tak naprawdę jest to platforma opartą o blockchain, która umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów. Natomiast kryptowalutą jest w tym przypadku Ether. Platforma Ethereum obsługuje większą ilość transakcji w tym samym czasie w porównaniu do Bitcoin. Nie jest także ograniczona podażą. Czy Ethereum zdetronizuje Bitcoin? Raczej nie w najbliższym czasie, pomimo że jego możliwości wyglądają niezwykle imponująco.

Monero – XMR.

Monero to jedna z ciekawszych kryptowalut.

Cechą kryptowaluty jest anonimowość transferu, co budzi kontrowersje ze względu na wykorzystanie w sieci Darknet. Brak przejrzystości jest tutaj celowym działaniem, ponieważ ma ona na celu ukryć tożsamość stron transakcji, kwotę i adresy. Analitycy widzą w kryptowalucie ogromny potencjał, co odzwierciedlają wzrosty jej cen.

Kliknij by ocenić artykuł.
[Total: 0 Average: 0]