Symbol kryptowaluty Bitcoin.

Poradnik inwestowania w kryptowaluty, krok po kroku.

U wielu inwestorów, a szczególnie u tych dopiero rozpoczynających przygodę z pomnażaniem pieniędzy często pojawia się chęć szybkiego zarobku. Spora grupa postanawia postawić na kryptowaluty.

Cóż, chyba rzadko który instrument pozwala na roczny zarobek wynoszący kilkaset procent.

Bitcoin stał się z tego powodu bardzo pożądany szczególnie teraz, gdy wartość tradycyjnych walut zaczęła spadać w szybkim tempie z powodu inflacji. Okazuje się, że pomimo wysokiej ceny inwestycje w Bitcoin wciąż mogą być opłacalne. Także teraz w roku 2022 możliwe jest realne zarabianie na kryptowalutach, a w szczególności na Bitcoin.

Z jakimi najważniejszymi kryptowalutami możesz spotkać się na rynku?

Jak możesz przekonać się, patrząc na wykres popularnych kryptowalut, ich ceny są zmienne i niekiedy wręcz nieprzewidywalne. Wielu analityków finansowych twierdzi, że co prawda takie wahania mogą narazić inwestorów na ogromne straty, ale równie dobrze mogą stawić okazję do niebywałego zysku. Tak czy inaczej, trzeba mieć dobre wyczucie, by zauważyć, kiedy rynek oferuje dobry moment na zakup, a kiedy na sprzedaż.

Prawdę mówiąc, tematyka kryptowalut wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, mającej niebagatelny wpływ na ich cenową stabilność. Często zdarza się, że ciekawe zapowiadające się projekty zyskują na popularności, a następnie nagle upadają. O czym to świadczy? Z pewnością o wysokim ryzyku inwestycji w młode przedsięwzięcia. Jednak aby je zminimalizować, możesz zainwestować w uznane na rynku projekty walut cyfrowych. Należą do nich Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Jak i gdzie możesz zakupić najpopularniejsze kryptowaluty?

Jeżeli zastanawiasz się nad sposobem zakupu Bitcoin lub innych kryptowalut to masz przed sobą kilka możliwości. Są to:

Giełda kryptowalut.

Uważa się ją za najpopularniejszą, a jednocześnie bezpieczną metodę wymiany tradycyjnych pieniędzy na wirtualne monety. Wymieniać można także kryptowaluty na inne waluty cyfrowe, na Bitcoin na Litecoin. Do największych giełd zalicza się przykładowo Zonda, Binance i Coinbase.

Bitomaty.

Pojawiły się one w wielu większych miastach, a ich liczba wciąż się powiększa. Można w nich dokonywać wymiany między tradycyjną gotówką, a kryptowalutą. Producenci zadbali, aby proces był łatwy i szybki. Do ciebie należy zadanie wcześniejszego przygotowania cyfrowego portfela na kryptowaluty.

Kantor kryptowalut.

Transakcja w kantorze jest także szybka i prosta dla wielu użytkowników. Z pomocą płatności internetowej możesz kupić wybrany przez siebie wirtualny pieniądz, jednak weź pod uwagę wysokość prowizji, która może okazać się dużo wyższa niż w przypadku giełdy kryptowalut.

Co to jest Bitcoin? Ile kosztuje? Jak kształtowała się jego cena?

Bitcoin, nazywany jest cyfrowym złotem i królem wśród kryptowalut. Jego początki sięgają 2009 roku. Cele, jakie przyświecały twórcy kryptowaluty to całkowita decentralizacja, anonimowość, krótki czas dokonywania transakcji oraz bezpieczeństwo. Bitcoin nie może być dodrukowany tak jak tradycyjne waluty fiducjarne. Jego ograniczona ilość wynosi 21 milionów sztuk.

Tak może wyglądać uproszczony wykres wzrostu cen Bitcoin.

Kilka lat temu 1 Bitcoin był wart kilka dolarów. Wiele osób widziało w nim ekscentryczną zabawkę. Z powodu statusu nowej i nieznanej waluty zdaniem inwestorów był ona raczej próbą wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni fanów nowinek technologicznych.

Mimo to, z czasem coraz większa liczba firm postanowiła akceptować Bitcoin jako środek płatniczy. Co więcej, im bardziej wzrastała popularność kryptowaluty, tym bardziej zwiększał się popyt, co miało oczywisty wpływ na wzrost ceny na przestrzeni lat.

Co to jest Ethereum? Jak możesz kupić tę kryptowalutę?

W internecie można spotkać się z opinią, że Ethreum to druga co do znaczenia kryptowaluta na świecie. Pomimo że tak naprawdę kryptowalutą jest Ether, a Ethereum to nawa protokołu, to przyjęło się, że oba te pojęcia są używane zamiennie. Przeciwnie niż w przypadku Bitcoin wolumen Ethereum nie został odgórnie określony. Jednak tak jak w przypadku króla kryptowalut nie ma żadnej organizacji regulującej cenę lub podaż kryptowaluty.

Tak może wyglądać uproszczony wykres wzrostu cen Ethereum.

Istnieje kilka możliwości zakupu wirtulanej waluty Ether. Jedną z nich jest giełda kryptowalut, chociaż można też zrobić taki zakup w kantorze kryptowalut.

Wszystkie sposoby mają swoje wady i zalety, dlatego przed wyborem drogi zakupu warto zastanowić się nad swoimi celami i możliwościami.

Ripple – gdzie kupić? Kurs, prognozy i przyszłość kryptowaluty.

Ta uważana przez wielu specjalistów za trzecią pod względem wartości kryptowaluta może w przyszłości stać się konkurentem dla Bitcoin. Ogromną zaletą Ripple jest szybkość transakcji, która dla między kontynentalnych przelewów może wynosić nawet 4 sekundy. Niestety Bitcoin przy sporym obciążeniu sieci może pochwalić się tutaj wynikiem, który może wynosić 2,5 godziny. Jako minus Ripple podaje się brak decentralizacji i brak możliwości wydobycia. Przewidziano, że w obiegu będzie znajdować się jej stały wolumen wynoszący 100 miliardów, jednak jego większość jest obecnie zamrożona.

Tam może wyglądać uproszczony wykres cen Ripple.

Ripple można zakupić na przykład na giełdzie kryptowalut. Zdaniem niektórych ekspertów Ripple jest jednak mniej pewną kryptowalutą, toteż osoby początkujące powinny raczej zastanowić się nad trwalszymi sposobami zainwestowania swoich pieniędzy.

Prognozy dla kryptowaluty są od dłuższego czasu niepewne, toteż w przyszłości może okazać się, że wartość zakupionych w nieodpowiednim momencie jednostek znacznie znacząco spadać. Co za tym idzie, cała inwestycja może stać się po prostu nieopłacalna.

Kliknij by ocenić artykuł.
[Total: 1 Average: 4]